ARMBANDSUR, stål, "Vivianna", Torun Bülow-Hübe för Georg Jensen. Danmark.

500755. ARMBANDSUR, stål, "Vivianna", Torun Bülow-Hübe för Georg Jensen. Danmark.

Formgiven 1962. Manuell, stål, stel öppen armring, plexiglas, silverfärgad urtavla, diameter 39 mm, innerlängd armring ca 5,5cm.
Boettnr 8005 1, 82887.

Bruksslitage. Repor på glaset, samt krackelyr på urtavlan.
I originalförpackning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Boettnr 8005 1, 82887.

I originalförpackning.

Antal besök: 1 244