SÄNGVÄRMARE samt GRÖTSKÅL, tenn, 1800-tal.

499936. SÄNGVÄRMARE samt GRÖTSKÅL, tenn, 1800-tal.

Sängvärmare med handtag av trä, längd ca 51 cm.
Grötskål, diameter vid mynning 21,5 cm.

Slitage, bucklor. Grötskål med lagningar, sprickor / bristningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 610