PARTI TENN, 10 delar, bland annat chokladkanna, tedosa, 1700/1800-tal.

499614. PARTI TENN, 10 delar, bland annat chokladkanna, tedosa, 1700/1800-tal.

Chokladkanna, daterad 1822, höjd 13,5 cm.
Bägare, daterad 1729, höjd 13,5 cm.
Tedosa, höjd 9 cm.
2 kalkar, höjd 12 cm.
Samt 5 delar diverse, höjd 4 - 16 cm.

Slitage, skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tedosa, höjd 9 cm.
2 kalkar, höjd 12 cm.

Slitage, skador, lagningar.

Antal besök: 496