PARTI TENN, 10 delar, bland annat chokladkanna, tedosa, 1700/1800-tal.
499614. PARTI TENN, 10 delar, bland annat chokladkanna, tedosa, 1700/1800-tal.
Chokladkanna, daterad 1822, höjd 13,5 cm.
Bägare, daterad 1729, höjd 13,5 cm.
Tedosa, höjd 9 cm.
2 kalkar, höjd 12 cm.
Samt 5 delar diverse, höjd 4 - 16 cm.
Tedosa, höjd 9 cm.
2 kalkar, höjd 12 cm.