HORACE VERNET (1789-1863 ). Hans krets. oljemålning.

499551. HORACE VERNET (1789-1863 ). Hans krets. oljemålning.

Horace Vernet (1789-1863) - Cirkel, olja på duk. I en godmodig salong pusslar ett äldre par över besökets ursprung - en elegant klädd soldat eller domstolstjänsteman som introduceras av två välkända kollegor men inte avslöjas. olja på duk, 40x50 cm.

I gott skick med smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Deutsch Auctioneers
Adress

Dorotheergasse 13
1010 Innere Stadt
Österrike

Placering
Platz 1
Antal besök: 534