SKÅLFAT, 2 st, tenn, bland annat Samuel Marnel, Stockholm, 1700-tal.

499458. SKÅLFAT, 2 st, tenn, bland annat Samuel Marnel, Stockholm, 1700-tal.

Diameter 30,5 - 31,5 cm.

Slitage, fläckar, sprickor / bristningar, lagningar. Ett fat med monogramgravyr på undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 30,5 - 31,5 cm.

Antal besök: 396