SKÅL, glas, "Tornardo", Bertil Vallien, Boda glasbruk, signerad, 1900-talets andra hälft.

499397. SKÅL, glas, "Tornardo", Bertil Vallien, Boda glasbruk, signerad, 1900-talets andra hälft.

Iriserande glasmassa med innesluten polykrom dekor. Höjd ca 14 cm, diameter 15 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 243