MATSERVIS, porslin, 53 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl.

499295. MATSERVIS, porslin, 53 delar, "Måsen", Bing & Gröndahl.

11 mattallrikar
12 djupa tallrikar, större
11 djupa tallrikar, mindre
9 desserttallrikar
3 ovala serveringsfat
Större runt serveringsfat
3 kryddkar med fat
Bringare
Smörsnipa
Mattallrik, mindre djup tallrik, 3 desserttallrikar och bringare med nagg medföljer.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 mattallrikar
12 djupa tallrikar, större
11 djupa tallrikar, mindre
9 desserttallrikar
3 ovala serveringsfat
Större runt serveringsfat
3 kryddkar med fat
Bringare
Smörsnipa

Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 729