11 mattallrikar
12 djupa tallrikar, större
11 djupa tallrikar, mindre
9 desserttallrikar
3 ovala serveringsfat
Större runt serveringsfat
3 kryddkar med fat
Bringare
Smörsnipa
Mattallrik, mindre djup tallrik, 3 desserttallrikar och bringare med nagg medföljer.
Bruksslitage.
11 mattallrikar
12 djupa tallrikar, större
11 djupa tallrikar, mindre
9 desserttallrikar
3 ovala serveringsfat
Större runt serveringsfat
3 kryddkar med fat
Bringare
Smörsnipa
Bruksslitage.