ÖVERDEL TILL SKÅP, rokoko, 1700-tal.

49881. ÖVERDEL TILL SKÅP, rokoko, 1700-tal.

Vitlackerat med blom och fågeldekor. Välvda sidor och front. Upphöjt krön med dekor av voluter. Längd 130, bredd 42, höjd 180 cm.

Senare underdel, bemålning samt beslag. Sprickor samt slitage. Krön med lösa delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 523