498631. BUSSULA.
498631. BUSSULA.
Bussole varumärke Henry Baarow & Co daterad 1941, med pappersskala och händer under glas i mässingsfodral, polerat, med dekorationer. England 1900-tal. Diam. 9 cm. höjd 2.5 cm.