VASER, 4 st, stengods, Rolf Palm, Mölle samt John Andersson Höganäs.

498159. VASER, 4 st, stengods, Rolf Palm, Mölle samt John Andersson Höganäs.

Vas med oilspot-glasyr, Rolf Palm Mölle. Höjd 9 cm. Signerad Palm Mölle H.0. = 1980
Vas, grön/grå kristalinglasyr. Rolf Palm Mölle. Höjd 7 cm. Signerad Palm Mölle H.1. = 1981
Miniatyr vas, grön/brun glasyr, John Andersson Höganäs. Höjd 5 cm. Signerad J.A Höganäs.
Miniatyrvas, glasyr i blåa nyanser. John Andersson Höganäs. Höjd 4 cm. Signerad J.A Höganäs.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 976