PARTI KOPPARFÖREMÅL, 13 st, 1800/1900-tal.

497706. PARTI KOPPARFÖREMÅL, 13 st, 1800/1900-tal.

3 kaffekittlar varav den mindre stämplad Malmö 2 L, höjd 18, 25 och 27 cm.
2 kaffekittlar på ben höjd 25 och 30 cm.
2 midjekrukor varav 1 med lock höjd 23 och 25 cm.
Gryta diameter 27 cm.
4 bunkar diameter 24, 30, 30 och 34 cm.
Bricka 37 x 56 cm.

Varierande slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gryta diameter 27 cm.
Bricka 37 x 56 cm.

Varierande slitage.

Antal besök: 271