Delbart. Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Tre lådor i sarg. Två hurtsar med fyra lådor vardera. Centrallås. Baksida med lådfrontsimitationer. Längd 121. Bredd 70. Höjd 77 cm.
Slitage. Något fläckad skiva.
Nycklar saknas.
Slitage. Något fläckad skiva.
Nycklar saknas.