SKRIVBORD, omkring år 1900.

SKRIVBORD, omkring år 1900.
497655. SKRIVBORD, omkring år 1900.

Delbart. Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Tre lådor i sarg. Två hurtsar med fyra lådor vardera. Centrallås. Baksida med lådfrontsimitationer. Längd 121. Bredd 70. Höjd 77 cm.

Slitage. Något fläckad skiva.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Något fläckad skiva.

Nycklar saknas.

Antal besök: 410