ULRICA HYDMAN VALLIEN. "I lustgården" färglitografi, signerad och numrerad 185/380.
497472. ULRICA HYDMAN VALLIEN. "I lustgården" färglitografi, signerad och numrerad 185/380.
Figurkompositon av Adam, Eva och ormen, tryckt på 270gr Moulin de Gue litografiskt papper. Signerad Ulrica HV och numrerad 185/380 i blyerts.
Bladmått 34 x 30,5 cm.
Bladmått 34 x 30,5 cm.