497400. VÄGGVITRINSKÅP samt SVEPASK, allmoge, 1800-tal.
Skåpet ombyggd klockhuv från golvur. Längd 45, bredd 20, höjd 50 cm. Svepask längd 39, bredd 27, höjd 15 cm.
Slitage. Renoverad. Kompletterad. Senare bemålning. Mindre spricka i glasets övre kant.