OLE-JÖRN HÜSKEN. dikter. En fanfold-bok.

497358. OLE-JÖRN HÜSKEN. dikter. En fanfold-bok.

Ole-Jörn Hüsken (1900-tal, studerade vid Braunschweig University of Fine Arts); fanfoldbok i begränsad upplaga med 4 träsnitt och 4 linokuts, signerade i grafit och numrerad 74/200, tryckt i Druckgrafisches Anstalt vid Braunschweig University of Applied Sciences. Mått ca. 26 x 29 x 1,5 cm.

Ryggraden tacklade lite.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ryggraden tacklade lite.

HannoVerum
Antal besök: 751