UNBEKANNTER KÜNSTLER. Infödingarnas by, olja på duk, inramad, signerad och daterad (19) 74.

497123. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Infödingarnas by, olja på duk, inramad, signerad och daterad (19) 74.

En by av infödda i djungeln visas i bländande grönt och orange. Folket symboliserar livet i denna by i harmoni med natur och djur.
Åtgärder 30 ”x 42".

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åtgärder 30 ”x 42".

I gott skick.

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 434