VASER, 3 st, rokokostil, bland annat Samuel Pettersson, Linköping 1900-1901, vikt ca. 453,7 gram.

497058. VASER, 3 st, rokokostil, bland annat Samuel Pettersson, Linköping 1900-1901, vikt ca. 453,7 gram.

Mindre vas, GAB, omkring 1900-talets mitt. Höjd ca. 10-17 cm.

Bruksslitage. Inskription. En vas med smärre fotbuckla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 266