SERVERINGSBESTICK, 5 delar, silver, Persson Ur- & Guldsmedsaffär, Haparanda, 1950-tal. Vikt 160 gram.

497033. SERVERINGSBESTICK, 5 delar, silver, Persson Ur- & Guldsmedsaffär, Haparanda, 1950-tal. Vikt 160 gram.

Stämplade. Tårtspade, serveringssked, moccasked, samt 2 st sockertänger. Graverad dekor i form av samer och renar, skedbladet med invändig förgyllning. Längd 16,3 cm.Längd 10 - 21,8 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 446