497001. MEDALJSAMLING 50 st, sterling silver, "Rembrandt silver", Franklin Mint AB. Totalt ca 3300 gram.
Svenska kontrollstämplar, 1970-tal. Motiv ur konstverk av Rembrandt. Diameter 5 cm. Träschatull med fem lådor. På sidorna mässingshandtag. Längd 45 bredd 29, höjd 22,5 cm. Äkthetsbevis medföljer.