VASER, 2 st. Glas, varav ena Sven Palmqvist, Orrefors, 1900-tal, signerade.

496773. VASER, 2 st. Glas, varav ena Sven Palmqvist, Orrefors, 1900-tal, signerade.

Vas, klarglas, Sven Palmqvist, höjd 16,5 cm
Vas, klarglas samt mossgrön ton, höjd 26,2 cm.

Den högre vasen med otydlig signering, i övrigt repor på vasernas undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 733