DAGOFFICERSBRICKA, metall, modell 1791, 1900-talets andra hälft.

495914. DAGOFFICERSBRICKA, metall, modell 1791, 1900-talets andra hälft.

Dagofficersbricka med dekor av emaljmärke, sammetsklädd insida
Längd 15, höjd 13 cm
Medföljer band att hänga runt halsen.

Repor, samt emaljerade märket med emaljbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 15, höjd 13 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 358