JORGEN KASTHOLM OCH PREBEN FABRICIUS. TULIP STOLAR FK6725, ett par.
495815. JORGEN KASTHOLM OCH PREBEN FABRICIUS. TULIP STOLAR FK6725, ett par.
Design: Jörgen Kastholm och Preben Fabricius 1969. Tillverkare: KILL, Modell: FK6725 matt kromat stål, snurrbar. Skalet klädd med svart läder. Sitshöjd ca 47 cm eller ca 109 cm.
Bruksslitage. Läderklädsel med ytlig slitage, små repor och bitvis lite urblekt.