HERMAN BLÖDISTEL. "Allegori över gudfruktigheten", olja på duk, signerad Herman Blödistel samt daterad 1688.

495701. HERMAN BLÖDISTEL. "Allegori över gudfruktigheten", olja på duk, signerad Herman Blödistel samt daterad 1688.

Dagmått 81 x 101,5 cm.
Falsmått 84 x 107,5 cm.
Rikt ornamenterad svart ram.

Hål i duk på flertal ställen (Mindre hål).
Färgbortfall, gulnad.
Ramen skador på hörn samt runtom, färgbortfall, senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dagmått 81 x 101,5 cm.
Falsmått 84 x 107,5 cm.
Rikt ornamenterad svart ram.

Färgbortfall, gulnad.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 781