KAFFEKOPPAR med FAT och ASSIETTER, 36 delar, porslin, Sven-Erik Skawonius, Gefle porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

495459. KAFFEKOPPAR med FAT och ASSIETTER, 36 delar, porslin, Sven-Erik Skawonius, Gefle porslinsfabrik, 1900-talets mitt.

12 st kaffekoppar, höjd 6,7 cm.
12 st kaffefat, diameter 13 cm.
12 st assietter, diameter 16,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 746