VÄLGÖRENHETSAUKTION: HEMLIG LÅDA - TEMA PORSLIN.

495126. VÄLGÖRENHETSAUKTION: HEMLIG LÅDA - TEMA PORSLIN.

Innehåller fler föremål än det ledtrådarna antyder.

Säljes till förmån för Naturskyddsföreningens projekt Rädda bina
Ett litet bi har en större uppgift än man kanske kan tro. En stor del av den mat vi äter är pollinerad av bin så de är viktiga för vår överlevnad.
Naturskyddsföreningen använder gåvan för att bland annat snabba på omställningen till ett ekologiskt jordbruk. För eko gör nämligen skillnad för bina. När vi går över till ett ekologiskt jordbruk bidrar vi till att fler vilda och tama bin kan leva i och kring vårt jordbrukslandskap.

I år fyller Auktionshuset Kolonn 10 år, som en del i detta kommer vi - under 2016 - att auktionera ut diverse föremål till förmån för olika välgörenhetsprojekt och välgörenhetsorganisationer.

Slitage, enstaka nagg, märken, möjliga retuscheringar kan förekomma - ej genomgånget.
Ångerrätt gäller ej på bruten förpackning/öppnad låda.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 174