YTTERFODER, 2 st, majolika, jugend, 1900-talets första hälft, Gustavsberg.
495015. YTTERFODER, 2 st, majolika, jugend, 1900-talets första hälft, Gustavsberg.
Ytterfoder med dekor av maskrosor. Höjd 17 cm, diameter 22 cm. Otydligt stämplad Gustavsberg.
Ytterfoder med dekor av växter. Höjd 17 cm, diameter 22 cm. Stämplad Gustavsberg.