STOLAR, samt bord, 3 delar, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

494975. STOLAR, samt bord, 3 delar, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Bord, diameter 50, höjd 72 cm
Stolar, rygghöjd 85, sitthöjd 46, sittdjup 39 cm.

Bruksslitage, märken samt färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord, diameter 50, höjd 72 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 230