SMÖRKYRKA, trä, allmoge, märkt och daterad 1795.

494766. SMÖRKYRKA, trä, allmoge, märkt och daterad 1795.

Rikt skuren dekor med solsymboler, djur och mönster samt märkt "ANO 1795, ABDEPRKH".
Bredd ca 14,5 x 14,5 cm, höjd 19,5.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 774