Refflad dekor med glasyr i vitt med guldkant. Stämplade "Karlskrona, Sweden, Percy".
12 st kaffekoppar, höjd 5,5 cm.
12 st kaffefat, diameter 13,5 cm.
12 st assietter, diameter 17,7 cm.
1 st kaffekanna, höjd 19,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 8,5 cm.
1 st sockerskål, höjd 9,5 cm.
1 st mjölkkanna, höjd 15,7 cm.
Smärre bruksslitage, några delar med smärre nötning på gulddekoren.
1 st gräddkanna, höjd 8,5 cm.
1 st sockerskål, höjd 9,5 cm.