KAFFESERVIS, 6 delar porslin Meissen 1924-1934.

494629. KAFFESERVIS, 6 delar porslin Meissen 1924-1934.

Polykrom dekor av alpblommor, förgyllda detaljer såsom öron och kant, med rocailler.
2 koppar
2 underfat
2 assietter, diameter 19 cm
Undertill märkta med korslagda svärd samt i godset stämpeln U62.

Samtliga delar andrasortering.
En kopp med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 koppar
2 underfat
2 assietter, diameter 19 cm

En kopp med lagning.

Antal besök: 836