494219. SERVISDELAR, porslin, 14 stycken, Flytande Blått, Gustavsberg.
6 mattallrikar, diameter 24 cm
6 cabaretskålar, 13 x 18 (ytterkant) cm
Serveringsfat, 32 x 39 cm
Serveringsskål, diameter 28 cm (31 cm).
Bruksslitage
Sprickor, krackeleringar, missfärgningar och nagg.