BROSCH, 18K rödguld med boutonpärla samt diamanter, totalt ca 0,13 ct, Malmö, 1905. Vikt 3,8 g.

494018. BROSCH, 18K rödguld med boutonpärla samt diamanter, totalt ca 0,13 ct, Malmö, 1905. Vikt 3,8 g.

Brosch med rosenslipade diamanter samt odlad vit boutonpärla med rosa underton, god lyster samt låg orient, ca 5 mm i diameter. Längd 40 mm.

Lätt ytslitage, fåtal repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt ytslitage, fåtal repor.

Antal besök: 404