TAKLAMPA, mässing och glas, konsthantverk Tyringe. 1900-talets mitt.

493711. TAKLAMPA, mässing och glas, konsthantverk Tyringe. 1900-talets mitt.

Stomme i mässing, glascylindrar troligen från Orrefors. Diameter 26, höjd exklusive kedja, 24 cm.

Bruks och ålderrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 923