PARTI PORSLIN, märkta Meissen, 1700-tal.

49350. PARTI PORSLIN, märkta Meissen, 1700-tal.

Bestående av kanna, 5 st koppar och 3 fat. Dekor i rosarött av blommor. Kannans höjd 24 cm.

Slitage, nagg, kannans lock med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 077