49341. PARTI PORSLIN, 25 delar, Bland annat Rörstrand, Gefle, Arabia, 1900-tal.
Partiet består bland annat av
10 tallrikar, "Grafit" Rörstrand, 6 tallrikar med till hörande gräddkanna "Kryss" Gefle.
Kannor och skålar.
Bruksslitage, tallrikar samt skål "Picknick" med nagg.