FLAKONGER, 3 st, glas, bl a Vicke Lindstrand, Orrefors, 1920-/30-tal.

493308. FLAKONGER, 3 st, glas, bl a Vicke Lindstrand, Orrefors, 1920-/30-tal.

En med slipad dekor av sittande kvinnofigur. Höjd ca 11-13 cm.

Ytslitage. En flakong med större lagning. En propp med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 912