493085. BARBIE 2 st Mattel samt diverse kläder och väska/garderob. 1900-talets andra hälft.
Dockor längd ca 28,5 cm.
Märkta "Midge T. M. © 1962 Barbie ® © 1958 by Mattel, Inc. Patented" samt "Japan" under fot.
Skadade hår samt ett huvud med skada. Slitage, fläckar, märken. En docka saknar ett finger. Väska/garderob samt diverse kläder med skador, slitage.