SKRÄDDARSAXAR, 2 st. 1900-talets första hälft.

492912. SKRÄDDARSAXAR, 2 st. 1900-talets första hälft.

Sax med mässingshandtag EJ AB Eskilstuna, Sweden, längd 37 cm
Sax med järnhandtag, JA Henckels Zwillingswerk, Tyskland, längd 34 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 864