KONSOLHYLLA, majolika, rokokostil, sannolikt Rörstrand, 1800-talets andra hälft.

492584. KONSOLHYLLA, majolika, rokokostil, sannolikt Rörstrand, 1800-talets andra hälft.

Dekor i form av rocailler och akantusblad.
Bredd 29 cm, höjd 28,5 cm.

Bruksslitage, glasyrsläpp vid bakre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 29 cm, höjd 28,5 cm.

Antal besök: 465