FISKFAT, 4 st, porslin, Rörstrand, omkring sekelskiftet 18/1900.

492577. FISKFAT, 4 st, porslin, Rörstrand, omkring sekelskiftet 18/1900.

Längd 33,5 - 41 cm.

Bruksslitage, ett fat med nagg undersida framtill, ett fat med mindre nagg undersida fram och bak samt bränningsspricka undertill, blågrönt fiskfat med krackelyr och missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 33,5 - 41 cm.

Antal besök: 378