KAFFESERVIS, 57 delar, porslin, dekor "Blå Blomster", modell "Maria", Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.

492541. KAFFESERVIS, 57 delar, porslin, dekor "Blå Blomster", modell "Maria", Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.

12 st kaffekoppar, höjd 6,5 cm.
11 st st kaffefat, diameter 14 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
1 st kaffekanna, höjd 21 cm.
1 st gräddkanna, höjd 10,5 cm.
1 st sockerskål, höjd 10 cm.
1 st vas, höjd 16,2 cm.
2 st ljusstakar, höjd16 cm.
1 st coaster, diameter 11 cm.

Smärre bruksslitage, 4 st koppar med nagg och hårlinjesprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st kaffekanna, höjd 21 cm.
1 st sockerskål, höjd 10 cm.
1 st vas, höjd 16,2 cm.
2 st ljusstakar, höjd16 cm.
1 st coaster, diameter 11 cm.

Antal besök: 959