ARTHUR PERCY. SKÅL på FOT, fajans, Art Deco, Gefle Porslinsfabrik, 1930-tal.

492527. ARTHUR PERCY. SKÅL på FOT, fajans, Art Deco, Gefle Porslinsfabrik, 1930-tal.

Handmålad dekor. Diameter 26cm, höjd 12 cm.

Smärre bruksslitage.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Arthur Percy (1886–1976)

Antal besök: 447