BARNSERVIS, 3 delar, porslin, "Sambo", Dorothy Clough, Gefle Porslinsfabrik. 1900-talets mitt.

492521. BARNSERVIS, 3 delar, porslin, "Sambo", Dorothy Clough, Gefle Porslinsfabrik. 1900-talets mitt.

1 st mugg, höjd 7,5 cm.
1 st fat, diameter 19,7 cm.
1 st djup tallrik, diameter 19,2 cm.

Smärre bruksslitage, krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st mugg, höjd 7,5 cm.
1 st fat, diameter 19,7 cm.

Antal besök: 2 016