Mahogny. Tvådelat. Underdel med skåpsdörrar. Överdel med skåpsdörrar i vitrin med bakomliggande hyllinredning. Längd 99. Bredd 48. Höjd 209 cm. Nyckel finns.
Slitage, fanérskador.Ett bakben utbytt.