Ca 20 bestick saknas.
12 st matknivar, längd 25 cm.
12 st matgafflar, längd 21,3 cm.
9 st matskedar, längd 21,5 cm.
12 st dessertgafflar, längd 18,5 cm.
12 st dessertknivar, längd 20,5 cm.
10 st dessertskedar, längd 14,5 cm.
7 st kaffeskedar, längd 10 cm.
12 st bestickhållare, längd 9,5 cm.
2 st sockerskålar med 2 st sockerskedar, ca 4,3 cm i diameter samt 6,5 cm skedar.
1 st soppslev, längd 32 cm.
1 st tårtspade, längd 30,5 cm.
1 st stekgaffel, längd 22 cm.
2 st salladsbestick i nysilver/trä, längd 28 cm.
I medföljande schatull i 2 plan, fanerat trä med text Christofle & Cie, Manuf re d'orfevrefie samt inskription på lås Jg.B Vienna.
Modell "Rubans", översatt "Band", en variant utav rosett-modell.
Bruksslitage, nyckel saknas, slagmärken på schatull.
Nycklar saknas.
Ca 20 bestick saknas.
12 st matknivar, längd 25 cm.
1 st soppslev, längd 32 cm.
1 st stekgaffel, längd 22 cm.
Nycklar saknas.