VÄGGUR, Louis XVI-stil, Japy & Frérès, Frankrike. omkring sekelskiftet 18/1900.

492041. VÄGGUR, Louis XVI-stil, Japy & Frérès, Frankrike. omkring sekelskiftet 18/1900.

Förgylld metall. Rikt dekor av bland annat lagerblad, krön med urna. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Höjd ca 65 cm. Pendel finns.

Smärre bruksslitage, nyligen genomgången av urmakare.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 866