BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1800/1900-tal..

492032. BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1800/1900-tal..

Bronserad zink. Urtavla av porslin med polykrom dekor av blommor. Urhuset flankerat av stående kvinna med vinkanna. Höjd 39 cm.

Bruksslitage. Dekordel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 670