LJUSSTAKAR, 8 st, mässing och tenn, 1800 - 1900.

491749. LJUSSTAKAR, 8 st, mässing och tenn, 1800 - 1900.

5 ljusplåtar, mässing, bland annat Skultuna, diameter 10 - 17,5 cm.
2 + 1 ljusstakar, tenn, omärkta, höjd 8,5 - 10 cm.

Slitage, bucklor. Tennljusstakar även med lagningar, bristningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 534