KAKFORM, gjutjärn och emalj, 1800-tal.

491693. KAKFORM, gjutjärn och emalj, 1800-tal.

Kakform i gjutjärn, invändigt emaljerad. Diameter 26,5, höjd 12 cm.

Patinerad yta. Slitage. Sprickor. Krakely.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 127