49167. KERAMIK och GLAS, bl.a. "Picknick" Rörstrand, Reijmyre, 1900-tal.
Vas, glas, Reijmyre, höjd ca 16 cm.
Vas, flintgods, Rörstrand, höjd ca 17 cm.
Rödbetsburk, "Picknick", Rörstrand.
Karaff, glas, etsad fiskdekor mm.
Bruksslitage. Nagg på rödbetsburk.